FUGLER ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruker cookies for å gjøre besøket ditt på nettstedet vårt så smidig som mulig. Fra å huske preferansene dine til å vise deg den riktige fuglekassen.
Nødvendige cookies og personvernvennlige analytiske cookies sørger for at Vivara-nettbutikken fungerer pålitelig, sikkert og raskt, og gjør det mulig for oss å måle kvaliteten. Disse cookiene er alltid aktivert. Hvis du velger Godta alle, bruker vi også analytiske cookies, markedsføringscookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personopplysninger, som IP-adresse/cookie-ID samt klikk- og nettleseratferd, og vi kan dele disse med utvalgte (10) partnere (se partnerlisten). Du kan når som helst endre samtykket ditt i vår cookieerklæring, som du også finner via lenken «Cookies» nederst på siden. Mer informasjon: cookieerklæring og personvernerklæring.
Handlekurv
Ute i naturen blir det stadig mer vanskelig for taksvaler å finne byggematerialer til bolig, som f.eks. leire. Dette gjør det vanskelig for dem å bygge solide reir. Dette kunstige reiret hjelper svaler. Den er utviklet slik at du kan lett fjerne bostedet for rengjøring når hekkesesongen er over. Åpne aldri reiret før svalene har flyttet ut om høsten, da dette kan forstyrre hele avlen og oppveksten av ungene.
Anbefalt av nederlandske fuglevernorganisasjoner. Kun tilgjengelig hos Vivara.
Vedlikehold: Sjekk og rengjør svalereirene årlig etter at svalene har flyttet ut om høsten. Fjern det gamle levende materialet og kontroller at reiret er i god stand og at opphenget er sikkert.
Plassering: Heng reiret på fasaden til bolighuset eller et hvilket som helst annet hus, rett under takoverheng eller en renne, gjerne mot øst eller nordøst. Sett gjerne opp flere reir sammen fordi hussvalen liker å hekke i kolonier. Det kunstige svalereiret leveres med materiale til settet, to plugger med skruer.
| Artikelnummer | 901160119 |
|---|---|
| Merke | CJ Wildlife |
| Bredde | 165 mm |
| Høyde | 383 mm |
| Lengde | 114 mm |
| Vekt | 1.9 kg |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Egnet for | Taksvale |
| Farge | Grå, Hvit |
| Materiale | Tre (FSC® 100%), Woodstone |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|